02/13 07:40 2 [1] Канада жени v Финландия жени [3] 4-1
02/12 12:10 2 [2] Швеция жени v COR Women [3] 8-0
02/12 07:40 2 [1] Швейцария жени v Япония жени [3] 3-1
02/11 12:10 1 [2] Канада жени v OAR Women [2] 5-0
02/11 07:40 1 Финландия жени v САЩ жени 1-3
02/10 12:10 1 Швейцария жени v COR Women 8-0
02/10 07:40 1 Япония жени v Швеция жени 1-2
02/18 12:30 31 Финландия жени v РОК жени 4-0
02/18 08:00 32 Германия жени v Япония жени 3-2
02/16 17:00 48 РОК жени v Япония жени 6-3
02/16 08:00 48 Финландия жени v Германия жени 2-1
Турнирът по хокей на лед за жени на Олимпиадата в Пьонгчанг през 2018 г. се проведе от 10 до 22 февруари в предварителния кръг и квалификационния плейоф, последван от елиминационен кръг от 17 до 22 февруари. Мачовете се проведоха в Хокейния център Кангън и Международния леден хокеен център Кангън в Пьонгчанг, Южна Корея.

Турнирът бе спечелен от отбора на САЩ, който победи отбора на Канада с 3:2 след дузпи на финала. Това беше четвърта олимпийска титла за САЩ при жените, изравнявайки рекорда на Канада за най-много златни медали в турнира. Финландия победи отбора на Олимпийските спортисти от Русия с 3:2 и завоюва бронзов медал.

Общо осем отбора се състезаваха в турнира, след като Германия спечели последния квалификационен турнир. Отборите бяха разделени на две групи по четири и играха кръгов турнир в групите си. След груповата фаза отборите, класирани от първо до четвърто място, се класираха за четвъртфиналния кръг, отборите, класирани на пето и шесто място, се състезаваха в класификационния плейоф, а отборите, класирани на седмо и осмо място, бяха елиминирани.

Турнирът е спечелен от отбора на САЩ, който победи отбора на Канада с 3:2 след дузпи на финала. Това беше четвърта олимпийска титла за САЩ при жените, изравнявайки рекорда на Канада за най-много златни медали в турнира. Финландия победи отбора на Олимпийските спортисти от Русия с 3:2 и завоюва бронзов медал.

Отборът на САЩ имаше най-много голове на турнира, отбелязвайки 25 гола в седем мача. Мари-Филип Пулен от Канада вкара най-много голове на турнира, отбелязвайки осем гола в пет мача.