Winter Olympics 2018 Ice Hockey - Women

Турнирът по хокей на лед за жени на Олимпиадата в Пьонгчанг през 2018 г. се проведе от 10 до 22 февруари в предварителния кръг и квалификационния плейоф, последван от елиминационен кръг от 17 до 22 февруари. Мачовете се проведоха в Хокейния център Кангън и Международния леден хокеен център Кангън в Пьонгчанг, Южна Корея.

Турнирът бе спечелен от отбора на САЩ, който победи отбора на Канада с 3:2 след дузпи на финала. Това беше четвърта олимпийска титла за САЩ при жените, изравнявайки рекорда на Канада за най-много златни медали в турнира. Финландия победи отбора на Олимпийските спортисти от Русия с 3:2 и завоюва бронзов медал.

Общо осем отбора се състезаваха в турнира, след като Германия спечели последния квалификационен турнир. Отборите бяха разделени на две групи по четири и играха кръгов турнир в групите си. След груповата фаза отборите, класирани от първо до четвърто място, се класираха за четвъртфиналния кръг, отборите, класирани на пето и шесто място, се състезаваха в класификационния плейоф, а отборите, класирани на седмо и осмо място, бяха елиминирани.

Турнирът е спечелен от отбора на САЩ, който победи отбора на Канада с 3:2 след дузпи на финала. Това беше четвърта олимпийска титла за САЩ при жените, изравнявайки рекорда на Канада за най-много златни медали в турнира. Финландия победи отбора на Олимпийските спортисти от Русия с 3:2 и завоюва бронзов медал.

Отборът на САЩ имаше най-много голове на турнира, отбелязвайки 25 гола в седем мача. Мари-Филип Пулен от Канада вкара най-много голове на турнира, отбелязвайки осем гола в пет мача.