Футболният отбор на Хонг Конг (китайски: 香港足球代表隊) представя Хонконг на международни футболни състезания и е контролиран от Футболната асоциация на Хонконг, ръководен орган за футбол в Хонконг. Тимът е член на Международната футболна асоциация (ФИФА) и Азиатската футболна конфедерация (AFC) и представлява Хонконг на големи международни футболни турнири като световното първенство на ФИФА и Купата на Азия на АФК.

Хонконг никога не се е класирал за Световното първенство на ФИФА, но е участвал в 12 финала на Купата на Азия на АФК, като най-доброто класиране е трето място на турнира през 1956 г. Отборът се е класирал и за пет издания на Източноазиатската купа, като най-доброто представяне е второто място през 2003 г.

Домашният стадион на отбора е стадион „Хонконг“, разположен в района Со Кон По на остров Хонг Конг. Треньор на отбора е Андони Мингада.