Отборът по баскетбол от Никарагуа „Джаз Б“ е част от професионалната баскетболна лига на Никарагуа. Основан е през 2005 г. в Манагуа, Никарагуа. Отборът играе своите домакински мачове в Gimnasio Alexis Argüello, който разполага с 8500 места.

Треньор на отбора е Диего Мехия. Капитан на отбора е центърът Джауан Гарсия, който е част от отбора от 2016 г. Гарсия е един от най-добрите играчи в лигата и е бил избиран в Националния отбор по баскетбол на Никарагуа.

През сезон 2022 г. „Джаз Б“ завършиха сезона с баланс от 20-10 и завършиха на четвърто място в редовния сезон. Те загубиха в полуфиналите на плейофите от отбора „Реал Естели“ с резултат 3-1.

„Джаз Б“ са един от най-популярните отбори в Никарагуа. Те са спечелили три шампионата на лигата, включително през сезоните 2010, 2011 и 2013. Отборът също така е печелил Суперкупата на Никарагуа през сезоните 2010, 2011 и 2013.

„Джаз Б“ са известни със своя бърз и вълнуващ стил на игра. Те разчитат на силните си стрелци и бързи гардове, за да спечелят мачовете си. Отборът е известен и с енергичната си и шумна публика, която винаги го подкрепя.