Япония - Студентско Първенство

DateRДомакин v Гост-

Teams

**Студентски шампионат на Япония по футбол**

Най-престижният студентски футболен турнир в Япония, Студентското първенство на Япония, събира най-добрите университетски отбори в страната за ожесточена конкуренция. Турнирът се провежда всяка година и се състои от два етапа: групова фаза и финален етап.

**Групова фаза**

Груповата фаза се провежда на регионален принцип, като страната е разделена на 12 региона. Всяка група включва 4-6 отбора, които играят помежду си по един мач. Най-добрите отбори от всяка група се класират за финалната фаза.

**Финална фаза**

Финалната фаза се провежда на централно място, като участват 16 отбора. Отборите са разпределени в 4 групи по 4 отбора, като играят по един мач срещу всеки от останалите отбори в групата си. Победителите от всяка група се класират за полуфиналите, а победителите от полуфиналите се класират за финала.

Студентският шампионат на Япония по футбол е популярно събитие в Япония, като привлича хиляди зрители на мачовете. Турнирът дава възможност на най-добрите студенти-футболисти в страната да демонстрират уменията си и да се съревновават за престижната титла.