05/30 11:00 - Менсахеро v Атлетико Виктория 5-3
12/12 21:00 - Тенерифе Б v УД Такоронте 3-1
10/10 20:00 1 Real Union de Tenerife v Вера 1-2
05/02 20:00 - UD Icodense v Атлетико Унион Гимар 2-1
01/24 21:00 - Атлетико Унион Гимар v CD Furia Arona 4-0
11/14 21:00 - EMF Matanza v UD Cruz Santa 1-5
10/04 20:00 - CD San Andres v UD Cruz Santa 4-5
10/03 20:00 - Тенерифе К v CD Пуерто Круз 2-0
**Испания - Регионална купа**

**Купата на регионите** (на испански: Copa de las Regiones de la UEFA) е футболно състезание, организирано от УЕФА от 1998 г. насам. В него участват отборите на регионите на страните, членки на УЕФА, които не се класират за Европейското първенство или Квалификациите за световната купа на ФИФА.

**Формат**

Турнирът се провежда на всеки две години и е в две фази:

* **Квалификационна фаза:** Регионите се състезават в регионални групи, за да определят победителите, които ще се класират за финалния турнир.
* **Финален турнир:** 8-те квалифицирали се региона се съревновават за титлата в едноседмичен турнир на елиминационен принцип.

**Регламент**

* Отборите трябва да се състоят от аматьорски играчи, които са родени в региона или живеят там най-малко 2 години.
* Максималният брой чуждестранни играчи в състава е 3.
* Мачовете се играят в пълно време (90 минути) и при равенство се играят продължения. Ако продълженията завършат наравно, победителят се определя чрез дузпи.

**История**

Първото издание на турнира се състои през 1998 г. и се печели от отбора на Мърсисайд (Англия). До момента Испания е най-успешната нация, като е печелила титлата два пъти. Текущият шампион е отборът на Бавария (Германия).

**България в Регионалната купа**

Б България, турнирът е известен като **Испания - Регионална Купа**. Националният регион, който представлява България в турнира, е **София-град**.

**Интересни факти**

* Турнирът е важна възможност за играчи от аматьорските и регионалните лиги да покажат таланта си и да се съревновават на международно ниво.
* Някои играчи, които са участвали в Регионалната купа, впоследствие са продължили кариерата си в професионалния футбол.
* Турнирът предоставя възможност на регионите да популяризират своята култура и традиции.