02/15 15:00 1 Етойле Луситана v АС Дуанс 0-2
02/14 19:36 - Тунгует v Расинг Клуб дьо Дакар 2-0
02/14 16:00 1 Darou Salam v АС Салум 2-0
01/10 18:00 - АСК Порт Аутономе v Etics View
07/15 17:00 1 УС Уакам v Стад дьо Мбу Abandoned
05/28 17:01 - Стад дьо Мбу v НГБ Дакар 1-1
05/27 17:00 1 УС Уакам v АС Дакар Сакре Кьор 4-3
04/30 18:00 1 АСК Джарааф v АС Дакар Сакре Кьор 9-10
Сенегалска купа на лигата: първото състезание по футбол на елиминационен принцип в Сенегал

Сенегалската купа на лигата е годишно състезание по футбол, провеждащо се в Сенегал. Основано е през 2009 г. и се организира от Сенегалската федерация по футбол (FSF). Купата е втората по значимост футболна надпревара в Сенегал след Сенегалската премиер лига.

Форматът на турнира е еднократен елиминационен формат, като най-добрите отбори от Сенегалската премиер лига се състезават за трофея. Победителят в турнира се класира за Купата на КАФ на следващия сезон.

Сред най-успешните отбори в историята на турнира са ASC Diaraf, Casa Sports и Stade de Mbour, като всеки от тях има по три победи. Актуален носител на трофея е Casa Sports, който спечели трофея през 2022 г.

Сенегалската купа на лигата е важна надпревара в сенегалския футбол, предоставяща възможност на отборите да се състезават за трофей и да се класират за континентално състезание. Турнирът също така помага за развитието на сенегалския футбол, като осигурява платформа за изгряващи таланти да представят уменията си.