12/09 14:30 14 [11] Волфсбург v Фрайбург [8] 0-1
12/09 14:30 14 [18] Унион Берлин v Борусия М’гладбах [10] 3-1
12/09 14:30 14 [7] Айнтрахт Франкфурт v Байерн Мюнхен [2] 5-1
12/08 19:30 14 [6] Хофенхайм v Бохум [12] 3-1
12/03 18:30 13 [11] Аугсбург v Айнтрахт Франкфурт [7] 2-1
12/03 16:30 13 [1] Байер Леверкузен v Борусия Дортмунд [5] 1-1
12/03 14:30 13 [17] Майнц v Фрайбург [10] 0-1
12/02 17:30 13 [3] Щутгарт v Вердер Бремен [12] 2-0
12/02 14:30 13 [14] Бохум v Волфсбург [8] 3-1
12/02 14:30 13 [11] Борусия М’гладбах v Хофенхайм [6] 2-1
12/02 14:30 13 [5] РБ Лайпциг v Хайденхайм [13] 2-1

Първа Бундеслига (на немски: Fußball-Bundesliga) е най-високото стъпало в германския клубен футбол. Въведена е на заседание на Германския футболен съюз на 28 юли 1962 г. в Дортмунд преди сезон 1962/62.

Понятието „бундеслига“ се използва и като събирателно наименование на първенствата по още няколко клубни спорта в Австрия и Германия. Преди въвеждането на Първа Бундеслига са съществували няколко първенства на регионален принцип, победителите от които са играели финален турнир за излъчване на шампиона на Германия.

Победителят, участниците в европейските клубни турнири и изпадащите от турнира се излъчват по класическата шампионатна система – играе се всеки срещу всеки при разменени домакинства. Шампионът, вторият и третият отбор се класират директно в Шампионската лига, четвъртият отбор играе квалификация за същия турнир, петият и шестия отбор участват в Лига Европа, заедно с носителя на Купата на Германия. Последните два отбора изпадат във Втора Бундеслига, а завършилият на шестнадесетото място тим играе допълнителни две баражни срещи срещу третия от втора дивизия за участия в германския елит.

Германия - Бундеслига I е най-високото ниво на немския футбол. Състои се от 18 отбора, които играят всеки срещу всеки на принципа домакин-гост в рамките на един сезон от общо 34 кръга. Отборът, събрал най-много точки накрая на сезона, печели титлата шампион на Бундеслигата. Последните два отбора отпадат във втора Бундеслига, а третият последен отбор играе плейоф за оставане в първото ниво срещу третия отбор от втора Бундеслига. Бундеслигата е една от най-силните и конкурентни лиги в света и е дом на някои от най-големите клубове в Европа, като Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и Шалке 04.