04/19 14:30 16 Leopards de Dolisie v Смоуха 1-0
04/18 17:00 16 Клуб Олимпик де Бамако v ТП Мазембе 2-2
04/05 18:00 15 Раджа Казабланка Атлетик v Кайзер Чийфс 2-0
04/05 17:00 15 АС Калум v ЗЕСКО Юнайтед 6-5
04/05 17:00 15 КС Сфаксиен v Семаси ФК 1-0
04/05 16:00 15 Есперанс v Cosmos de Bafia 3-1
04/05 15:00 15 Асанте Котоко v Ел Еулма 1-2
04/05 14:30 15 СМ Санга Баленде v Котонспорт 2-0
04/05 14:30 15 Leopards de Dolisie v Гор Махия 1-0
04/05 13:30 15 ТП Мазембе v Мамелоди Съндаунс 3-1

Шампионската лига на КАФ (на английски: CAF Champions League) е ежегодният основен клубен футболен турнир в Африка, аналог на Европейската шампионска лига, провеждан под егидата на Африканската федерация по футбол (CAF). До 1997 г. турнирът се нарича Купата на африканските шампиони.

Официалното име на турнира е Orange CAF Champions League, според спонсора на титлата – телекомуникационната компания Orange, с която CAF подписва споразумение за 8 години през 2009 г.

**Шампионска лига на Африка**

Шампионска лига на Африка е най-престижният клубен турнир по футбол в Африка. Организира се от Африканската футболна конфедерация (КАФ) и се провежда ежегодно.

Турнирът е създаден през 1964 г. и първоначално е носил името Шампионска купа на Африка. Той е отворен за шампионите на различните африкански национални лиги.

Квалификациите за Шампионска лига на Африка започват през август с предварителния кръг, в който участват отбори от по-нискоразположените страни в ранглистата на КАФ. Победителите от този кръг продължават във втория квалификационен кръг, а победителите от него - в третия и последен квалификационен кръг.

16-те най-добре класирани отбора директно се класират за груповата фаза на турнира. В груповата фаза отборите са разделени в 4 групи по 4 отбора. Първите два отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите.

Четвъртфиналите, полуфиналите и финалът на Шампионска лига на Африка се играят на принципа на директна елиминация. Финалът на турнира се провежда на неутрален терен.

Шампионска лига на Африка е не само най-престижният клубен турнир в Африка, но и един от най-конкурентните клубни турнири в света. Турнирът е печелен от някои от най-големите отбори в Африка, включително Ал-Ахли (Египет), Раджа Казабланка (Мароко) и Замалек (Египет).

Победителят в Шампионска лига на Африка печели правото да играе на Световното клубно първенство на ФИФА, което се провежда всяка година.