ITF Women Jounieh WD

Международната тенис организация (ITF) е създадена през 1913 г. на среща в Париж на националните тенис асоциации на 12 държави. Първоначалната цел на ITF е да организира отбора за Купа Дейвис (основан през 1900 г.), но оттогава мисията му е разширена, за да включва развитието на тениса по света.

ITF Women Jounieh WD е професионален тенис турнир за жени, организиран от Международната тенис организация. Турнирът се провежда всяка година в Джуние, Ливан, на клей кортове. Турнирът е част от веригата ITF Women's World Tennis Tour и предлага награден фонд от 15 000 долара.

Format

Турнирът се провежда в формат на елиминационна решетка с квалификации. Турнирът на единично се играе в основна схема от 32 състезатели, докато турнирът на двойки се състои от 16 отбора. Квалификациите се провеждат за 8 места в основната схема на единично.

Награди

Победителката в турнира на единично получава 10 точки за класирането си в ITF, докато финалистката получава 6 точки. Полуфиналистите получават по 4 точки, а четвъртфиналистите по 2 точки. Победителите в турнира на двойки получават 10 точки за класирането си в ITF, а финалистите получават 6 точки. Полуфиналистите получават по 4 точки, а четвъртфиналистите по 1 точка.

История

ITF Women Jounieh WD е създаден през 2019 г. Първото издание на турнира е спечелено от румънската тенисистка Джорджа Андрееа Крачун на единично и от двойката Влада Екшукян (Армения) и Марта Паигина (Русия).

Значение

ITF Women Jounieh WD е важен турнир в календара на ITF Women's World Tennis Tour. Турнирът предоставя на играчите възможност да спечелят точки за класирането си в ITF и да натрупат опит на професионално ниво. Турнирът също така помага за развитието на тениса в Ливан.