Турция - Супер Купа

**Турция - Супер Купа**

Турската Суперкупа е годишно състезание по волейбол за мъже, което се провежда в Турция. В него участват победителят в турското първенство и победителят в Купата на Турция. Ако един отбор спечели и двете състезания, той автоматично се класира за Суперкупата.

Турската Суперкупа се провежда от 1989 г. и е един от най-важните турнири в турския волейбол. Турнирът се провежда в различни градове в Турция и обикновено се играе през септември.

Най-успешният отбор в историята на Суперкупата е Фенербахче с 12 титли. Галатасарай и Халкбанк следват с по 7 титли.

Суперкупата е ценна възможност за отборите да спечелят трофей и да се подготвят за предстоящия сезон. Това също е вълнуващо събитие за феновете на волейбола, тъй като те могат да видят най-добрите отбори в Турция да играят един срещу друг.