Colombia Play-Offs

Колумбийски плейофи

Колумбийските плейофи са серия от двукратни футболни мачове, които определят кой отбор ще спечели Колумбийска футболна лига - Категория Примера А. Турнирът се играе в края на редовния сезон и включва отборите, класирани от 1-во до 8-мо място в общата таблица.

Форматът на турнира е същият като този на повечето южноамерикански шампионати. След редовния сезон първите осем отбора в общата таблица се класират за плейофите. Отборите са разделени в две групи от по четири отбора, като първите два отбора от всяка група се класират за финалите. Финалите се играят на двукратни мачове, като победителят е обявен за шампион на Колумбийската футболна лига - Категория Примера А.

Колумбийските плейофи са кулминацията на колумбийския футболен сезон и винаги представляват голямо вълнение за феновете. Най-успешният отбор в плейофите е Атлетико Насионал с 16 титли, следван от Мийонариос с 15 титли.