ITF Turkey F11

**ITF Турция F11**

ITF Турция F11 е турнир по тенис на ниво Futures, който се провежда в Анталия, Турция. Турнирът е част от ITF World Tennis Tour и се провежда на открити твърди кортове.

**История**

Турнирът се провежда от 2014 г. насам. Първият шампион в сингъл при мъжете е Денис Молчанов от Украйна. Първата шампионка в сингъл при жените е Марина Мелникова от Русия.

**Формат**

Турнирът се състои от основни тегления на сингъл и двойки за мъже и жени. Квалификации не се провеждат. В основните тегления участват 32 играчи в сингъл и 16 двойки в двойки.

**Награден фонд**

Награден фонд на турнира е 25 000 щатски долара. Победителите в сингъл при мъжете и жените получават по 3 600 щатски долара, докато финалистите получават по 2 025 щатски долара.

**Класиране на точките**

Точките за класиране за ITF World Tennis Tour се присъждат на играчите в зависимост от представянето им на турнира. Победителите в сингъл при мъжете и жените получават по 18 точки, докато финалистите получават по 13 точки.

**Известни шампиони**

Някои от най-известните играчи, които са спечелили титли на ITF Турция F11, включват:

* Денис Молчанов (2 титли в сингъл при мъжете)
* Марина Мелникова (2 титли в сингъл при жените)