Алжир - Купа до 19

**Турнир за купата на Алжир до 19 години**

Турнирът за Купата на Алжир до 19 години е ежегодно футболно състезание, провеждано в Алжир за юношески футболни отбори под 19 години. Турнирът се организира от Алжирската футболна федерация (FAF) и се смята за едно от най-важните състезания за юноши в страната.

Участващи отбори:

Турнирът е отворен за участие на юношески отбори от всички професионални и любителски футболни клубове в Алжир.

Формат:

Турнирът се провежда в система на директни елиминации, като победителите в отделните кръгове продължават напред. Финалът на турнира се играе между последните два останали отбора.

Призове:

Победителят в турнира получава Купата на Алжир до 19 години, а на финалистите се присъждат медали.

Значение:

Турнирът за Купата на Алжир до 19 години е важно състезание за развитието на юношеския футбол в Алжир. То осигурява на младите играчи възможност да показват таланта си и да се състезават срещу най-добрите в страната. Турнирът също така служи като платформа за клубовете да идентифицират и подписват обещаващи млади играчи.