Европейско Първенство до 19 - Жени - Квалификации

**Европейско първенство до 19 г. за жени - Квалификации**

Европейското първенство до 19 г. за жени е ежегоден международен футболен турнир за национални отбори до 19 г. на страните-членки на УЕФА. Първото издание на турнира се провежда през 1998 г. и се провежда на всеки две години.

Квалификациите за Европейското първенство до 19 г. за жени определят отборите, които ще участват във финалния турнир. Отборите са разделени в групи, от които първите два се класират за елитен кръг. Победителите от елитния кръг заедно с най-добрия втори отбор се класират за финалния турнир, като домакинът на финалите се класира автоматично.

Финалният турнир на Европейското първенство до 19 г. за жени се провежда в една страна-домакин и включва осем отбора. Отборите са разделени в две групи от по четири отбора, като първите два отбора от всяка група се класират за полуфиналите. Победителите от полуфиналите играят финал, а загубилите от полуфиналите играят мач за трето място.

Европейското първенство до 19 г. за жени е важно събитие за развитието на женския футбол в Европа и предоставя възможност на младите играчи да представят страните си на международната сцена.