Европейска Младежка Лига до 20 (4х8 мин.)

Европейска Младежка Лига до 20 години (4x8 минути)

Европейската Младежка Лига за момчета под 20 години (4x8 минути) се провежда традиционно през месец юни и събира най-добрите млади баскетболисти в Европа. Турнирът е чудесен шанс младите таланти да натрупат международен опит и да покажат своите умения.

Състезанието се провежда в три фази - квалификационна фаза, групова фаза и финална фаза. В квалификационната фаза участват 16 отбора, които са разделени в четири групи по четири отбора. Първите два отбора от всяка група се класират за груповата фаза.

В груповата фаза участват осем отбора, които са разделени в две групи по четири отбора. Първите два отбора от всяка група се класират за финалната фаза.

Финалната фаза се провежда в един ден и включва полуфинали и финал. Победителите от полуфиналите се класират за финала, а загубилите отбори играят за трето място.

Европейската Младежка Лига за момчета под 20 години (4x8 минути) е престижно състезание, което дава възможност на младите баскетболисти да развият своите умения и да се състезават срещу най-добрите в Европа.