03/07 20:00 4 [2] Марсилия v Виляреал [1] 4-0
03/07 17:45 4 [2] Спарта Прага v Ливърпул [1] 1-5
03/07 17:45 4 [2] ФК Карабаг v Байер Леверкузен [1] 2-2
03/07 17:45 4 [2] Рома v Брайтън [1] 4-0
03/06 17:45 4 [2] Спортинг v Аталанта [1] 1-1
02/22 20:00 636 Спортинг v Йънг Бойс 1-1
02/22 20:00 636 Спарта Прага v Галатасарай 4-1
02/22 20:00 636 Марсилия v Шахтьор Донецк 3-1
02/22 17:45 636 ФК Карабаг v Брага 2-3
02/22 17:45 636 Рен v Милан 3-2

Wikipedia - Лига Европа

Лига Европа на УЕФА (на английски: UEFA Europa League) е годишно футболно клубно състезание, организирано от Съюза на европейските футболни асоциации УЕФА за отговарящи на условията европейски футболни клубове. Това е второстепенното състезание на европейския клубен футбол, което се нарежда под Шампионската лига и над Конферентната лига на УЕФА, което е състезание от трето ниво.

Предшествениците на турнира са Купата на панаирните градове, Купата на Носителите на Купи, турнирът Интертото и Купата на УЕФА. Лига Европа се смята за втория най-престижен европейски клубен футболен турнир след Шампионската лига.

Отборът на Севиля е рекордьор на турнира с 7 спечелени титли, а най-много мачове и точки има Интер.

**Лига Европа УЕФА**

Лига Европа УЕФА, преди известна като Купа на УЕФА, е ежегоден футболен турнир, организиран от УЕФА за клубове от европейските футболни асоциации. Първото издание на турнира се проведе през сезон 1971/72 като Купа на УЕФА, а през 2009 г. получи името Лига Европа УЕФА.

**Формат на турнира**

Турнирът се състои от квалификационни кръгове, групова фаза и фаза на елиминации. Първоначално в квалификационните кръгове участват клубове от по-слабо класираните асоциации на УЕФА. Победителите в квалификационните кръгове се присъединяват към групи от четири отбора. Най-добрите два отбора от всяка група се класират за фазата на елиминациите, която се провежда под формата на директни елиминации.

**Трофей**

Победителят в Лига Европа УЕФА получава трофей „Лига Европа“ на УЕФА. Трофеят е сребърна купа със златни дръжки, която е висока 60 см и тежи 10 кг.

**Значение**

Лига Европа УЕФА се нарежда като вторият по значимост европейски футболен турнир след Шампионската лига на УЕФА. Победителят в Лига Европа УЕФА получава право да участва в Шампионската лига на УЕФА през следващия сезон. Освен това Лига Европа УЕФА осигурява път за клубовете от по-слабо класираните асоциации да се състезават на европейска сцена.