КОНКАКАФ - Купа на Карибите

Турнирът на КОНКАКАФ за Карибската купа е международно футболно състезание, което се провежда на всеки две години и включва националните отбори на страните-членки на КОНКАКАФ от Карибския регион. Турнирът е създаден през 1989 г. и първоначално е бил известен като Карибска купа, преди да бъде преименуван на Купа на КОНКАКАФ за Карибите през 1991 г.

Турнирът служи като преквалификация за Златната купа на КОНКАКАФ, която е континенталното първенство на КОНКАКАФ за отборите от Северна и Централна Америка и Карибите. Победителят и подгласникът на Купата на КОНКАКАФ за Карибите се класират автоматично за Златната купа на КОНКАКАФ.

Турнирът се провежда на ротационен принцип в различните страни-членки на КОНКАКАФ от Карибския регион. През годините Тринидад и Тобаго, Ямайка, Барбадос и Гваделупа са били сред най-успешните отбори в турнира. Тринидад и Тобаго е спечелил турнира осем пъти, а Ямайка е печелила пет пъти.

Купата на КОНКАКАФ за Карибите е важен турнир за карибските футболни отбори, тъй като им дава възможност да се състезават срещу други отбори от региона и да се класират за Златната купа на КОНКАКАФ. Турнирът също е помогнал за развитието на футбола в Карибския регион и е дал възможност на карибските футболисти да покажат своя талант на световната сцена.