Хонг Конг - Купа на Лигата на Дивизия 3

**Хонг Конг - Купа на Лигата на Дивизия 3**

Хонг Конгската купа на лигата на Дивизия 3 е футболен турнир на елиминации в Хонг Конг, който се провежда ежегодно. Той е създаден през 2019 г. и е предназначен за футболни отбори от Дивизия 3 на Хонг Конг.

Турнирът се провежда през два кръга - квалификационен кръг и финален кръг. Квалификационният кръг включва двубой с един мач, в който най-добре класираните отбори във всяка група от Дивизия 3 се изправят един срещу друг. Победителите в квалификационния кръг се класират за финалния кръг.

Финалният кръг включва двубой с един мач, в който победителите от квалификационния кръг се изправят един срещу друг. Победителят в финалния кръг печели Купата на лигата на Дивизия 3.

Хонг Конгската купа на лигата на Дивизия 3 предоставя възможност на отборите от Дивизия 3 да се състезават за трофей и да спечелят място в Купата на ХКФА.