Хонконг - Купа на Лигата на Дивизия 1

**Купа на Лигата на Хонконг - 1 Дивизия**

Купата на Лигата на Хонконг - 1 Дивизия е футболно състезание по елиминации, провеждащо се в Хонконг. Участват отбори от Премиер лигата на Хонконг и Първа дивизия на Хонконг.

**Формат**

Турнирът се състои от три кръга: първи, втори и финален. В първия кръг участват отборите от Първа дивизия на Хонконг. Победителите от първия кръг се присъединяват към отборите от Премиер лига на Хонконг във втория кръг. Финалният кръг е единичен мач, който определя победителя.

**История**

Купата на Лигата на Хонконг - 1 Дивизия е основана през 2015 г. Първото издание е спечелено от Юен Лонг. Най-успешният отбор в състезанието е Kitchee, който има общо три титли.

**Възнаграждения**

Победителят в Купата на Лигата на Хонконг - 1 Дивизия получава купата и парична награда. Отборът също така получава правото да представлява Хонконг в Азиатската футболна конфедерация (AFC).