Russia Regional Cup

**Руска регионална купа**

Руската регионална купа е футболен турнир, организиран от Руския футболен съюз. Участие в него взимат отбори от третото ниво на руската футболна система (ПФЛ). Победителят в турнира получава право на участие в Купата на Русия.

Турнирът е създаден през 2001 г. Първият победител е отборът на "Факел" (Воронеж). От 2003 г. насам турнирът се провежда на регионален принцип.

Участниците в турнира са разделени в 10 регионални зони. Във всяка зона се провежда минитурнир, победителите от които се класират за финалния етап. Финалният етап се провежда в един град и включва мачове на разпределително място.

Руската регионална купа е важен турнир за отборите от третото ниво на руската футболна система. Тя дава възможност на отборите да се борят за право на участие в Купата на Русия, което е престижна надпревара и може да донесе значителни финансови постъпления.