ITF W15 Lawrence

Тенис турнир "ITF W15 Лорънс" е международен турнир по тенис за жени на трева, организиран от Международната тенис федерация (ITF). Турнирът е част от календара на ITF World Tennis Tour, серия от професионални тенис състезания за жени в цял свят.

"ITF W15 Лорънс" се провежда в Лорънс, Канзас, и е турнир от категория W15, което означава, че общият награден фонд е 15 000 щатски долара. Турнирът обикновено се провежда през юни на открити кортове на колежа "Baker".

"ITF W15 Лорънс" привлича както местни, така и международни играчи и осигурява на участниците ценни точки за класирането в ITF и опит на професионално ниво. Турнирът е популярен сред местните любители на тениса и предлага възможност да наблюдават отблизо бъдещи звезди на спорта.

Победителката в "ITF W15 Лорънс" печели титлата в сингъл, парична награда и точки за класирането в ITF. Освен това, играчите могат да натрупат точки за класирането в двойки, като участват в турнира по двойки, който се провежда заедно с турнира на сингъл.

"ITF W15 Лорънс" е важно събитие в календара на женския тенис и представлява стъпка напред за играчите, които се стремят да изградят кариера в професионалния тенис.