Казахстан - Лига до 23

Казахстанската Лига до 23 е ежегоден волейболен турнир за мъже и жени в Казахстан. Състезанието е за играчи под 23 години и е част от волейболната система на Казахстан.

Турнирът се провежда от Казахстанската федерация по волейбол и се състои от редовен сезон и плейофи. Редовният сезон се играе на принципа всеки срещу всеки, като отборите играят по две срещи помежду си. Четирите най-добри отбора в класирането след редовния сезон се класират за плейофите.

Плейофите се провеждат на принципа на директна елиминация, като отборите играят серии от до три победи. Победителят в плейофите се обявява за шампион на Казахстан до 23.

Лигата до 23 е важна част от волейболната система на Казахстан, тъй като дава възможност на млади играчи да получат състезателен опит и да се развиват. През годините турнирът е произвел редица талантливи волейболисти, които продължават да играят в националния отбор на Казахстан.