04/21 16:30 29 [10] Уйпещ vs МТК Будапеща [7] 1-2
04/21 14:00 29 [3] МОЛ Фехервар vs Залаегерсег [8] 1-1
04/21 12:05 29 [9] Кечкемет ТЕ vs Мезоковесд Жори [12] 2-1
04/20 17:30 29 [7] Дьошдьор vs Дебрецен ВШК [5] 5-3
04/20 15:00 29 [1] Ференцварош vs Кисварда [11] 0-0
04/20 12:30 29 [4] Академия Пушкаш vs Пакси [2] 5-0
04/14 16:45 28 [12] Мезоковесд Жори vs Академия Пушкаш [6] 0-4
04/14 14:30 28 [8] Залаегерсег vs Ференцварош [1] 2-3
04/14 12:00 28 [6] МТК Будапеща vs Дьошдьор [7] 1-1
04/13 17:30 28 [2] Пакси vs МОЛ Фехервар [3] 1-2
04/13 15:00 28 [5] Дебрецен ВШК vs Кечкемет ТЕ [9] 1-0
04/13 12:30 28 [11] Кисварда vs Уйпещ [10] 4-1

Първа унгарска футболна лига или ОТП Банк лига (на унгарски: Nemzeti Bajnokság I), е най-високото ниво в унгарския футбол от учредяването ѝ през 1901. Нейното официално име е ОТП Банк лига (OTP Bank Liga), което носи заради спонсора си ОТП Банк – най-голямата банка в Унгария. Българската „Банка ДСК“ е собственост на ОТП Банк. Към 1 май 2014 лигата е 28-ото най-силно първенство в Европа, според коефициентите на УЕФА.

В първенството се състезават 16 отбора, който играят два пъти помежду си – веднъж като домакин и гост. В края на сезона завършилият на първо място влиза в квалификациите на Шампионската лига. Вторият и третият, както и носителят на купата на Унгария влизат в квалификациите на Лига Европа. Последните два отбора изпадат във Втора унгарска футболна лига. Тя е разделена на източна и западна част и победителите от двете първенства се класират в Първа лига.

С най-много мачове в първенството е Золтан Вег с 569 участия. Едни от най-известните играчи играли в лигата са Ференц Пушкаш, Имре Шлосер, Флориан Алберт, Ласло Кубала, Золтан Гера.

**Унгария - NB I**

Унгарската NB I е най-високото ниво на професионалния футбол в Унгария. Създадена е през 1901 г. и се състои от 12 отбора, които играят един срещу друг на принципа на разменено гостуване.

**История:**

NB I е една от най-старите футболни лиги в света и е изиграла значителна роля в развитието на спорта в Унгария. През годините лигата е виждала някои от най-добрите унгарски футболисти, като Ференц Пушкаш, Золтан Гера и Габор Кираи.

**Формат:**

Сезонът на NB I обикновено започва през август и завършва през май. Всеки отбор играе 33 мача по време на редовния сезон, а първите шест отбора се класират за плейофите за титлата. Останалото класиране определя отборите, които ще играят за изпадане.