Bulgaria U19 League

Българското първенство за юноши под 19 години е футболно състезание за юноши до 19 години в България. То се провежда ежегодно и се организира от Българския футболен съюз. Отборът, спечелил първенството, получава титлата „Шампион на България за юноши под 19 години“.

Първенството се провежда в две фази - редовен сезон и плейофи. В редовния сезон отборите са разделени в две групи по 8 отбора. Играят се по два мача между отборите от една група - един на домакински терен и един на гости. Отборите, класирали се на първите две места в двете групи, се класират за плейофите.

Плейофите се провеждат по системата на директните елиминации. Класиралите се на първо място в групите играят полуфинали срещу класиралите се на второ място в другата група. Победителите в полуфиналите играят финал за определяне на шампиона.