Испания - Супер Купа

**Испания - Суперкупа**

"Испания - Супер Купа" е футболен турнир, организиран от Кралската испанска футболна федерация. Участват носителите на Копа Дел Рей и носителите на Ла Лига от предходния сезон. Ако тим спечели дубъл - Ла Лига и Копа Дел Рей, то тогава в Суперкупата играе срещу подгласника в първенството.

Турнирът се провежда ежегодно с двубой между двата отбора, обикновено на неутрален терен като Камп Ноу в Барселона. Ако мачът завърши наравно след 90 минути, се играят продължения, а ако и те не излъчат победител, се изпълняват дузпи.

Първото издание на турнира се провежда през 1982 г. с участието на Реал Мадрид и Барселона, а от 2020 г. насам форматът е променен на "Финална четворка", в която се включват още два отбора.

"Испания - Супер Купа" е престижен трофей в испанския футбол, а победителят се класира за Суперкупата на Европа срещу носителя на Шампионската лига.