Купа Судамерикана

Links
Official website Wikipedia (bg)

Копа Судамерикана, известен и като Копа Нисан Судамерикана (на испански: Copa Sudamericana) е вторият по сила клубен турнир по футбол в Южна Америка. От 2005 г. в него взимат участие и отбори от КОНКАКАФ. Провежда се всяка година в периода септември – декември. За разлика от европейските Шампионска лига и Купа на УЕФА, в Копа Судамерикана участват и отбори, които участват и в най-силния южноамерикански турнир Копа Либертадорес. Победителите от двата турнира играят два мача за суперкупата на Южна Америка, Рекопа Судамерикана.

**Купа Судамерикана**

Купа Судамерикана (южноамериканска купа) е второто най-престижно футболно състезание в Южна Америка след Копа Либертадорес. Турнирът се провежда всяка година от 2002 г. от Южноамериканската футболна конфедерация (КОНМЕБОЛ).

* **Чили:** 4 отбора

Турнирът се провежда на нокаут принцип с двустранни елиминации. Първоначално се провеждат два предварителни кръга, последвани от групова фаза и накрая финална фаза.

Победителят в Купа Судамерикана се класира за Копа Либертадорес на следващата година. Също така получава право да играе за Рекопа Судамерикана, която се състезава срещу победителя от Копа Либертадорес.