06/18 18:15 6 [3] Северна Македония vs Украйна [1] 0-3
06/18 18:00 6 [4] Хърватия vs Белгия [2] 3-1
06/18 14:00 6 [3] Румъния vs Португалия [2] 2-3
06/17 17:10 6 [3] Финландия vs Естония [2] 3-1
06/17 14:00 6 [4] Словакия vs Чехия [1] 0-3
06/17 14:00 6 [1] Турция vs Дания [3] 3-1
06/14 18:00 5 [4] Хърватия vs Северна Македония [3] 3-2
06/14 17:00 5 [1] Украйна vs Белгия [2] 3-0

The 2021 Men's European Volleyball League was the 17th edition of the annual Men's European Volleyball League, which featured men's national volleyball teams from 20 European countries.

The tournament had two divisions: the Golden League, which featured twelve teams, and the Silver League with eight teams.

**Златна Европейска Лига (ЗЕЛ)**

Златната Европейска лига е официален международен волейболен турнир за мъжки национални отбори, организиран от Европейската конфедерация по волейбол (CEV). Създаден е през 2009 г. и е известен като най-високото ниво от Европейските волейболни лиги.

Турнирът се провежда ежегодно, като събира най-добрите 12 европейски отбора. Отборите се разделят в два пула, като се състезават помежду си на разменено гостуване. Дневният формат включва два мача в рамките на една състезателна седмица.

Четири най-добре класирани отбора от всеки пул се класират за Финалната четворка, която се провежда на едно място. Полуфиналистите се класират за Златния кръг, докато другите два отбора участват в Бронзовия кръг.

Златната Европейска лига осигурява на отборите възможност да се състезават срещу най-силните в Европа, като им помага да се подготвят за предстоящи големи състезания като Олимпийски игри и Световно първенство. Турнирът също така разширява популярността на волейбола в Европа и предоставя вълнуващо зрелище за феновете.